דף בית אצות ים
אצות ים
אצות הים

אצות ים – צמחים עתיקים חסרי שורש, החיים בעיקר במים, שתאיהם מכילים כלורופיל. בהגדרה קצרה זו לא ניתן למצות את תיאורם של המבנים השונים האופייניים לאצות הים. קיימות אצות חד-תאיות ורב-תאיות, בעלות מראה שונה, צורות רבייה שונות ואפילו גוון שונה, מכיוון שחלקן מכילות כלורופיל בלבד ולאחרות יש פיגמנטים שונים המעניקים להן גוונים שונים.

קרא עוד...
 
הייחודיות הביולוגית של אצות הים

אצות הים הן בעלות תפקיד חשוב בטבע כמייצרות חומרים אורגניים במקוואות המים. מחקרים מראים כי הן מייצרות כמות פחמן אורגני הזהה לכמות שמייצרים צמחים יבשתיים. בצורה ישירה או עקיפה כל היצורים החיים במים תלויים באצות. מעניין לציין כי ניתן למצוא את אצות הים בקרקע, על קליפת העצים ועל אבנים. אצות נפוצות רבות נקשרות לאורגניזמים אחרים ומשתתפות במחזור החומרים. בשילוש קבוצות האורגניזמים המשתתפים במחזור החומרים בטבע (מפיקים-צרכנים-מפרקים), אצות הים פועלות יחד עם הבקטריות האוטוטרופיות והצמחים העליונים כחוליית המפיקים, שהודות לה יכולים להתקיים כל האורגניזמים שאינם מייצרים כלורופיל.

קרא עוד...
 
סגולותיהן של אצות הים

מזה אלפי שנים שהאצות משמשות את האנושות כמצרך מזון. סינים, אירים, איסלנדים, יפנים, אינדיאנים באמריקה, קוריאנים, אסקימואים ותושבי אפריקה הדרומית – זוהי רק רשמה חלקית של העמים שנוהגים לצרוך את אצות הים כחלק מהמסורת.

קרא עוד...