דף בית תזונה בריאה
תזונה בריאה
להיות חטובה כבת הים

מזה מאות שנים שאצות הים משמשות לא רק למאכל, אלא גם למטרות מרפא. בסין וביפן האצה משמשת כחלק מהתזונה הבריאה ביומיום כבר מהמאה ה-8, והמתכונים הראשונים להכנת האצות הגיעו למחוזותינו משם. ככל הנראה, בערך באותה התקופה החלו לצרוך אותה גם באזורי מישור החוף של צרפת, אירלנד, סקוטלנד ונורבגיה. גם כיום, כאשר האנושות שואפת להעלות את רמת החיים באמצעות תזונה בריאה, מוצרים המבוססים על אצות הים זוכים לפופולאריות רבה ביותר!

קרא עוד...
 
אצות ים כיסוד התזונה הבריאה

במדינות רבות של המזרח הרחוק, למשל ביפן, אצות הים נמצאות בשימוש רחב בקרב האוכלוסייה, מכיוון שתושבי האזור תופסים את התזונה הבריאה כדבר חשוב ביותר. במזרח הרחוק האצות משחקות תפקיד חשוב בתזונה היומיומית, בדומה לתפוח אדמה וכרוב אצלנו. הם לא רק מלקטים את האצות, אלא גם מגדלים אותן באופן מלאכותי. אלפי אנשים עוסקים כאן ב"חקלאות תת-ימית" ושדות אצות הים מתפרשים לרוחבם של אלפי הקטרים.

קרא עוד...
 
פירות ים – המפתח לתזונה נכונה ובריאה

המדע קבע כי כל החי עלי אדמות יצא פעם מן הים. ככל שהתקדמה האבולוציה, למרבה הצער, איבדנו את קשרנו עם הים ועברנו לחיות על הקרקע המוצקה. עם זאת, היבשה היא עדיין אינה הסביבה האופטימאלית עבורנו, לכן לעיתים גופנו חווה תקלות שנהוג לקרוא להן "מחלות". בתקופה האחרונה האנושות התחילה להפנים את העובדה הזו, לכן לצורך הטיפול במחלות השונות ושיקום הגוף התחלנו להשתמש בכל אותם הדברים החיוניים לתזונה נכונה שיכול להעניק לנו הים. בית המרקחת הטבעי שלו אינו יודע גבולות. בואו נבחן, למשל, את אצת הלמינריה. אורך האצה מגיע ל-12 מטרים והיא נראית כסרטים בצבע חום-ירקרק. האצות הנ"ל צומחות לרוב במי הים ליד חופי ים יפן, ים אוחוטסק ובאיים הקוריליים באזור המזרח, ובים הלבן, בים ברנץ ובים הקארי במערב. בשכבות מרובות הרבדים של האצה טמונים סוגים רבים של ויטמינים, מינרלים וחומצות אמינו: A, B-1, B-2, B-12, C, D, חומצה אלגינית, חומצה פולית, מינרלים שונים, פוליסכרידים, יוד, ברום, מלחי סידן ועוד

קרא עוד...